Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Zwycięstwo w klasie SP10 wyścigu 12h na Nürburgringu

12 września 2022

Toyo Supra GT4 na pierwszym miejscu

W dniach 10 i 11 września odbyła się szósta edycja Nürburgring Langstrecken-Serie. Wyścig ten, znany również pod nazwą „12h Nürburgring”, po raz pierwszy został podzielony na dwa dni, z 6 godzinami wyścigów w sobotę i w niedzielę. 

Pierwszy dzień wyścigu prowadzona przez Michaela Tischnera, Andreasa Gueldena i Heiko Toengesa Toyo Tires Supra ukończyła na 32. pozycji klasyfikacji generalnej i na drugim miejscu w klasie SP10. Różnica do wiodącego w tej klasie Astona Martina Vantage GT4 wynosiła wówczas około minuty.

Druga część wyścigu rozpoczęła się 11 września o dziesiątej rano. Niedługo po starcie prowadzenie w klasie SP10 przeszło z Astona Martina na Mercedesa-AMG GT4. Kierowcy Toyo Tires byli w stanie obronić się przed Astonem Martinem Vantage GT4 i utrzymać na drugiej pozycji. W dalszej części wyścigu wiodący samochód zmieniał się kilka razy z powodu różnych strategii pit stopów. Na przedostatnim okrążeniu nasza Toyota Supra wciąż pozostawała na drugiej pozycji w swojej klasie. Po wypadku wiodącego Mercedesa-AMG GT4 kierowca Toyo Tires Andreas Guelden był w stanie przejąć prowadzenie i minął linię mety jako zwycięzca klasy.

Świętując zwycięstwo w klasie firma Toyo Tires dziękuje zespołowi Ring Racing za doskonałe przygotowanie samochodu i strategię wyścigową. Kierowcy, którzy w 12 godzin pokonali 72 bezbłędne okrążenia udowodnili, że sukces jest zawsze możliwy, jeśli nigdy się nie poddasz.