Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Zakłady badawcze

Toyo Tires używa do testów jednego z najbardziej wszechstronnych i wymagających   programów testowych w branży. To właśnie dzięki niemu  niezmiennie rozwijamy i oferujemy najwyższej jakości produkty, odznaczające się doskonałym bezpieczeństwem i wydajnością. Nie ograniczamy się tylko do wymienionych tutaj torów testowymi i centrów technologicznych zlokalizowanych w Japonii, intensywnie testujemy nasze produkty także na każdym rynku, na którym jesteśmy - a jesteśmy obecni na całym świecie. Lecz testy nie kończą się nawet tam.

W Toyo Tires wierzymy w rozwój dzięki współzawodnictwu. W związku z czym jesteśmy aktywnie zaangażowani w sporty motorowe na całym świecie. Opony Toyo można zobaczyć niemal wszędzie - poczynając od SPEED World Challenge GT i wyścigów WTTC odbywających się na najsłynniejszych torach w Stanach, aż po rajd Dakar - jeden z najbardziej wymagających wyścigów świata. Te doświadczenia pomagają naszym inżynierom rozwijać i testować prototypy materiałów, konstrukcji i pomysłów ich zastosowania.

Nasze zakłady testowe

 • Tor testowy Toyo Tires - Miyazaki, Japonia
  Na torze testowym Toyo Tires w japońskim Miyazaki testujemy zachowanie opon przy wysokiej prędkości, ich wytrzymałość i  poziom generowanego hałasu. Zajmujemy się tam oponami do samochodów osobowych, dostawczych i autobusów. Znajduje się tam też tor testowy, na którym analizujemy stabilność prowadzenia tak charakterystyczną dla produktów Toyo Tires.
   
 • Tor testowy Toyo Tires - Saroma, Japonia
  Opony zimowe i całoroczne są sprawdzane na torze testowym w Soromie w Japonii. Tam też inżynierowie Toyo Tires mogą precyzyjnie mierzyć charakterystyczne właściwości opon takie jak ich przyczepność, długość drogi hamowania, kierowalność w wymagających warunkach zimowych.

   
 • Centrum Techniczne Toyo Tires - Itami, Japonia
  Centrum w Itami jest jednym z najbardziej zaawansowanych placówek rozwijających opony na świecie. Znajduje się w nim najnowocześniejszy sprzęt do projektowania, doskonalenia i testowania, w tym maszyna do testowania opon Flat-Trac II  i wspierany mocą superkomputera system przeprowadzenia symulacji T-mode.