Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Historia

 

Krótka historia Toyo Tires

Od 65 lat, w tym od 45 na terenie Stanów Zjednoczonych, Toyo Tires jest synonimem innowacyjności, jakości, wydajności i doskonałej obsługi klienta. Firmy z grupy Toyo rozwijały, produkowały, testowały, dystrybuowały i prowadziły kampanie marketingowe na obszarze obu Ameryk, w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie oraz w Australii i Oceniani.

Dzięki temu Toyo może się poszczycić solidną reputacją na całym świecie. Kto zna się lepiej na oponach niż ludzie sprzedający je każdego dnia? W Stanach Zjednoczonych Toyo było wielokrotnie nagradzane pierwszym miejscem w corocznym badaniu rynku opon przeprowadzanego przez The Tire Review wśród dealerów z Ameryki Północnej*.

Możemy się poszczycić tym, że nasze pony do samochodów osobowych zdobyły pierwsze miejsce w kategorii marka aż siedmiokrotnie od 2000! Żadnej innej marce wcześniej się to nie udało. Od 2002 nasze średnie opony do ciężarówek były nagradzane 6 razy.

Jak to się zaczęło...

Pomysł na produkowanie opon o doskonałej jakości narodził się w sierpniu 1945 roku, kiedy prezydent firmy, Rikimatsu Tomihisa, założył w Japonii Toyo Tire & Rubber Co, Ltd..


W 1966 Toyo Tires stało się pierwszym japońskim producentem opon z własną filią w Stanach Zjednoczonych. Od małego biura w południowej Kalifornii Toyo Tire (USA) Corporation (tak byliśmy wtedy znani w Stanach) zaczęło magazynowanie i dystrybucję opon do samochodów ciężarowych. Opony zamienne do samochodów osobowych zostały dodane do oferty produktów w 1975 i dzięki sieci niezależnych dealerów marka Toyo Tires zaczęła rosnąć w siłę na terenie USA..


Pierwsze opony marki Toyo wyprodukowano w USA w latach 80, kiedy to nasza firma zaczęła produkcję opon na terenie Mount Vernon w stanie Illinois. Dzięki temu mogliśmy nie tylko wspierać ekonomię USA, ale także zapewnić klientom szybszy dostęp do naszych produktów i zmniejszenie kosztów i czasu transportu.

Dzisiaj amerykańska siedziba firmy w Cypress w stanie Kalifornia nie jest już małym biurem, dystrybucja jest obsługiwana przez magazyny o powierzchni niemal stu tysięcy metrów kwadratowych w Południowej Kalifornii i magazyny w Georgii, Illinois, Pensylwanii oraz Teksasie.

Sporty motorowe

W latach 80. Toyo Tiers zaczęło brać udział w wyścigach w USA Do końca dekady kierowcy używający produktów Toyo zdobyli wiele tytułów mistrza - tak zaczęliśmy budować naszą spuściznę.

Znane z niemalże każdej formy wyścigów - od road racingu przez off-road po drift - opony Toyo stały się powszechnie cenioną marką zarówno wśród amatorów jak i profesjonalistów. Nie tylko dobre imię zyskaliśmy dzięki udziałowi w sportach motorowych, ale także nieocenioną wiedzę, doświadczenie i entuzjazm, które nieustannie pchają Toyo Tires do poszukiwania najlepszych produktów i osiągania jeszcze lepszych rezultatów na bazie najnowszej technologii i innowacji.
 

Zastosowania

Aby sprostać wymaganiom konsumentów - i zapoczątkować przy okazji kilka wiodących trendów - Toyo Tires zostało liderem w dziedzinie wypełniaczy i nowych rozwiązań. Od późnych lat 90. nasza firma była autorem kilku kluczowych zmian w branży.

Gdy rynek tuningowanych samochodów kompaktowych eksplodował, Toyo odpowiedziało bardzo wydajnymi oponami o szerokiej feldze i niskim profilu. Szybko modne w samochodach osobowych stały się opony, których wielkość sięgała 18 cali, coś o czym nikt nie słyszał jeszcze rok wcześniej Od lat 90. wielkość felgi nadal rosła. Toyo znów nadało tempo wprowadzając na rynek w 2008 pierwsze na świecie 25- i 26-calowe opony do samochodów osobowych. Niespełna niż rok później wyszły na rynek nasze 30-calowe opony.

W innym segmencie, gdy w późnych latach 90. trendy rozwijały się ku personalizowaniu ciężarówek i SUV-ów z większymi oponami i kołami, Toyo wprowadziło na rynek Proxes S/T - pierwszą odpowiednio zbalansowaną oponę do sportowych ciężarówek. Ten produkt cieszył się ogromnym powodzeniem i sprawił, że Toyo stało się liderem na rynku opon do ciężarówek sportowych. Sprzedawane do dziś Proxes S/T zostały uzupełnione przez nową generację Proxes ST II.

Terenówki i auta luksusowe

Miłośnicy off-roadu z entuzjazmem przyjęli Open Country M/T, kiedy zostały wprowadzone w 2003. Wreszcie pojawiła się opona nie tylko z doskonałą przyczepnością w terenie, wytrzymałością i długością życia, ale także o zaczepnym wyglądzie i płynnej cichszej jeździe po normalnych drogach. Open Country M/T dowiodło, że jest więcej niż tylko wyśmienitą oponą dla spersonalizowanych pojazdów, jest także mistrzem w świecie wyścigów terenowych na krótkim dystansie i na pustyni.

W kwietniu 2007 firma wprowadziła swoją pierwszą oponę do samochodów luksusowych. Versado LX wyprodukowane z tą samą dbałością o jakość, która zapewniła firmie Toyo Tires jej reputację. Pojawienie się na rynku Versado LX i towarzysząca temu nowa kampania telewizyjna otworzyła nas na zupełnie nowych klientów.
 

Obecnie

W skład Toyo Tires Europe GmbH wchodzą trzy mniejsze firmy sprzedażowe i dystrybutorzy na wszystkich większych rynkach europejskich.

Nasze opony pokrywają cały wachlarz rynkowych wymagań: od super wydajnej inspirowanych wyścigami linii Proxes, przez linię Open Country dla samochodów 4x4 i SUV-ów, Enviromental Proxes Ne aż do szerokiej gamy opon do ciężarówek. Nie ważne czym jeździsz 4x4, SUV-em czy samochodem dostawczym, Toyo Tires mają opony właśnie dla Ciebie.

Tak jak na początku działalności, zaangażowanie Toyo w innowacje, jakość i wydajność oraz doskonałą obsługę klienta jest naszym priorytetem. I nim pozostanie.