Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Sezon 2023/2024 Pucharu Świata UCI w kolarstwie przełajowym

6 listopada 2023

Toyo Tire Holdings of Europe kontynuuje partnerstwo z Pucharem Świata UCI w kolarstwie przełajowym trzeci rok z rzędu

Podobnie jak w poprzednich latach, sezon Pucharu Świata UCI w kolarstwie przełajowym znów rozpoczął się w USA. W tym roku ponownie odbędzie się łącznie 14 rund tego popularnego wyścigu kolarskiego, z czego 13 zostanie rozegranych w Europie. Na sezon 2023/2024 zarejestrowało się 29 zespołów, mających łącznie 197 kolarzy. Toyo Tire Holdings of Europe GmbH wspiera w tym sezonie Puchar Świata UCI w kolarstwie przełajowym jako sponsor po raz trzeci z rzędu.

Pierwszy wyścig sezonu 2023/2024 Pucharu Świata UCI odbył się 15 października w Waterloo w USA. Podczas gdy mistrzyni świata Fem van Empel wyraźnie wygrała klasę elity kobiet, wyścig mężczyzn był ekscytujący. Na początku prowadzenie objął Eli Iserbyt. Jednak po problemie z butem Eli miał do nadrobienia 20 sekund do Thibau Nysa i Pima Ronhaara, aby wygrać. Udało mu się ponownie wypracować finisz na drugim miejscu, lecz wyścig wygrał Thibau Nys.

Drugi wyścig odbył się 29 października w Maasmechelen w Belgii. W elicie kobiet mistrzyni świata van Empel znów bardzo wcześnie zdołała objąć prowadzenie i po raz drugi w tym sezonie zajęła pierwsze miejsce. W klasie elity mężczyzn ponownie zrobiło się emocjonująco, ponieważ Michael Vanthourenhout objął prowadzenie na starcie, lecz nie był w stanie oderwać się od Ronhaara. Po zjeździe Michaela Vanthourenhouta i Pima Ronhaara do alei serwisowej Eli Iserbyt wyszedł na czoło i walczył z Thibau Nysem i Larsem van der Haarem o pierwsze miejsce. Ostatecznie Lars van der Haar zdołał objąć prowadzenie i sięgnął po zwycięstwo. Eli Iserbyt po raz kolejny w tym sezonie zajął miejsce drugie.

Następny wyścig odbędzie się 12 listopada w Dendermonde w Belgii. Jesteśmy ciekawi, czy mistrzyni świata Fem van Empel ponownie znajdzie się na szczycie tabeli wyników w tym roku i jak będzie wyglądać rywalizacja w elicie mężczyzn.

Najnowsze wiadomości