Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Perfect all-rounders: Celsius AS2 i Celsius Cargo!

7 kwietnia 2021

Tego lata na rynku pojawią się dwie nowe opony całoroczne: Celsius AS2 do małych i średnich samochodów osobowych i SUV-ów oraz Celsius Cargo do samochodów dostawczych. Nowe modele zostały opracowane z myślą o wszystkich warunkach pogodowych i zapewniają doskonałe osiągi oraz stabilność jazdy przez cały rok.

W nowej oponie Celsius AS2, bezpieczeństwo spotyka się z lepszą mobilnością: nowy kierunkowy wzór bieżnika optymalnie odprowadza wodę - dla najwyższej klasy odporności na aquaplaning w połączeniu ze zwiększoną przyczepnością na mokrej i ośnieżonej nawierzchni. W oponie całorocznej zastosowano specjalną dynamiczną konstrukcję stożkową Toyo Tires: Stożkowe krawędzie klocków bieżnika zwiększają skuteczność hamowania zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni poprzez zmniejszenie deformacji bieżnika w celu poprawy kontaktu z drogą. Dla kierowcy oznacza to bezpieczne prowadzenie i optymalne osiągi. Niski opór toczenia zapewnia również niskie zużycie paliwa. Zakres rozmiarów został poszerzony, aby zapewnić możliwość montażu na kołach o większej średnicy i niższym profilu, które są montowane jako oryginalne wyposażenie.  Nowe opony Celsius AS2 będą dostępne w rozmiarach obręczy do 20 cali i szerokości przekroju do 255 mm.
Celsius Cargo to uniwersalna opona do samochodów dostawczych: całoroczna opona charakteryzuje się wysoką trakcją na śniegu i optymalną skutecznością hamowania na mokrej nawierzchni. Asymetryczny wzór bieżnika z trzema rowkami zapewnia całoroczne osiągi na zewnętrznej stronie opony, podczas gdy wewnętrzna strona opony optymalizuje osiągi zimowe. Wielofalowe lamele minimalizują nieregularne zużycie, poprawiają skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni i zwiększają przyczepność na śniegu. Specjalne rowki na błocie pośniegowym i zygzakowate klocki quick-claw zwiększają przyczepność na śniegu i błocie pośniegowym. Opony Celsius Cargo dostępne są w rozmiarach obręczy od 14 do 17 cali i szerokościach od 175 do 235 mm.
Nowe opony całoroczne Toyo Tires to doskonały wybór na całoroczne użytkowanie.

 

 

                             Celsius AS2                                                                   Celsius Cargo