Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Pierwsze miejsce w 2023 Baja 400

20 września 2023

Już trzeci rok z rzędu Bryce Menzies wygrał Baja 400 w samochodzie Trophy Truck wyposażonym w opony Toyo Tires. Zwycięstwo w Baja 400 w 2023 to kolejny kamień milowy dla Menziesa po wygraniu wyścigów Baja 500 i Mexican 1000 wcześniej w tym roku.

Oprócz tego sukcesu pojazdy na oponach Toyo Tires wygrały we wszystkich trzech klasach Trophy Truck. Gustavo Vildósola Sr. zapewnił sobie podczas tego weekendu kolejne zwycięstwo w klasie Trophy Truck Legends. Jason McNeil też popisał się spektakularnie, zajmując pierwsze miejsce w klasie Trophy Truck Spec. Wyjątkowe sukcesy kierowców Toyo Tires oznaczają dominujące prowadzenie w punktacji mistrzostw we wszystkich trzech kategoriach Trophy Truck w tym sezonie. Dzięki temu niezwykłemu osiągnięciu każdy z kierowców będzie mógł rozpocząć listopadowy wyścig SCORE Baja 1000 z pole position, przygotowując scenę dla ekscytującego starcia.

Menzies wystartował w swoim samochodzie #7 Red Bull / Toyo Tires / KMC Wheels AWD Mason Motorsports Trophy Truck z szóstej pozycji. Zyskując kolejne pozycje w pierwszej połowie wyścigu, objął prowadzenie na wymagającej 385-milowej trasie. Po utracie napędu na przednie koła na 230 mili wyścigu, Menzies był zmuszony polegać na swoim doświadczeniu, aby powstrzymać goniącą go stawkę. Dzięki ogromnej determinacji w całej drugiej połowie wyścigu uzyskał zwycięski czas 7 godzin, 53 minut i 54 sekund. Menzies mógł zaufać zwyciężającym mistrzostwa oponom Toyo Open Country M/T-R, które doprowadziły go do mety.

Oprócz trzeciego z rzędu zwycięstwa Bryce’a Menziesa w Baja 400 kierowcy Team Toyo wygrali też pięciokrotnie w Baja 500 i czterokrotnie w Baja 1000: Robby Gordon (2006), BJ Baldwin (2012 i 2013) oraz Alan Ampudia (2019). Menzies wygrał również w San Felipe 250, Mexican 1000, Best in the Desert Vegas to Reno oraz Toyo Tires Desert Challenge w King of the Hammers.

Aby dowiedzieć się więcej o linii opon Open Country do samochodów 4x4, SUV-ów i pickupów, odwiedź stronę toyotires.eu